Web Tasarım Programları : Eskiden editör olarak kullandığımız, metin belgesi,notepad plus günümüzde aktif olarak halen kullanılmaya devam etse de arama analizlerinde geride kaldı. Artık sürükle bırak yöntemi ile geliştirilen yazılımlar daha aktif olarak kullanılmaya başlandı. Dreamweaver da flash ile geliştirdiğimiz tasarımlar,  Flash player ile efekt katacağız diye günlerce uğraşırdık. Artık Web tasarımda günümüzde neredeyse flash player ile tasarlama bitti gibi..

Flash Player aracının yerini css ve java script aldı,  Web Tasarım programları ve araçlarının yerini artık, online tasarımlar aldı. Listede sizler için hazırladığımız, en iyi Online web tasarım araçlarını görebilirsiniz. Bu araçlar ile Kurumsal site tasarımı,blog sayfası hatta E ticaret sitesi bile kurabiliyorsunuz.

  1. Godaddy Website Builder : Tamamen ücretsiz, doğrulama için kredi kartına ihtiyaç duyulmadan dakikalar içerisinde web sitenizi kurabilirsiniz.
  2. WordPress.com: Create a Free Website or Blog – Tamamen ücretsiz hazır CMS olan wordpress de sub domain, ( alt alan adı ) kullanarak ücretsiz gelişmiş bir blog sayfası kurabilirsiniz.
  3. Wix.com: Bedava Site Kur | WordPress gibi hazır CMS olan Wix ile de sürükle bırak yöntemi ile çok şık Mobil uyumlu tasarımlar yapabilirseniz. Hazır tema seçimi ile istediğiniz şablonu seçerek anında bir site sahibi olabilirsiniz.
  4. Google Web Designer : Google artık bu işe de el attı, Eskiden beri var olan sites.google.com a yenisi eklenen Google web designer aracı ile de Web programlama yapabilirsiniz.
  5. Weebly : Free Website Builder Weebly ile de tıpkı Wix gibi sürükle bırak yöntemi ile web site kurabilirsiniz.

Ancak size özgü bir web tasarım gerek SEO için gerekse kalite ve imaj için her zaman daha etkilidir. Hazır şablon yada sistem kurmaktan ise, Özel tasarlanmış yazılım sizleri öne çıkartacaktır. https://www.elitseo.com/