Haber Sitesi ve Yerel SEO Haber sitesi SEO çalışmalarında Kullanılan en çok teknikler google news kayıtlı haber sitelerinden alınan Linklerdir, Tanıtım yazısı oluşturduğunuzda google news yani google haberler kısmında çıkan kısımdır. Haberler medya  kategorisinde olduğu için hemen hemen bir çok sektör için tanıtım yazısı alabiliyorsunuz. Ancak en güzeli kendi sektörünüzden aldığınız Linklerdir.

Haber sitelerinden alınan Linklerin etkileri Yeni google güncellemesinde bile etkilidir. Fakat Tanıtım yazısı aldıktan sonra Nofollow mu dofollow mu alacağınızı bilmenizde fayda var. Ne kadar süre yayınlanacağı silinip silinmeyeceği Haber sitesi SEO için en çok sorulan sorulardan birisidir.

Google Algoritmalarını sürekli değiştirip geliştirmektedir. Haber Sitesi SEO çalışmalarını Yerel SEO Hizmetlerinde kullanabilirsiniz.

Yerel SEO Nedir ve Nasıl Yapılır?

Yerel SEO il bazında yada ilçe hatta mahalleye göre yapılan çalışmadır. Kombi arıza, evden eve nakliyat, Halı yıkama gibi sektörlerin en çok tercih ettiği SEO Hizmetidir.

Peki Yerel SEO Nasıl Yapılır?

Yerel SEO da en büyük etken google benim işletmem kaydıdır. Yani Google haritalar kısmı, web siteniz için yerel seo hizmeti vermek istiyorsanız, sitenin başlığına il ve ilçenin ismini girerek o alanda etki edecek bir çalışma yapabiliyorsunuz.

Örneğin : Konak Halı Yıkama – Konak Kombi Arıza şeklinde bölgesel bir başlık girerek o alanda bir hedefleme yapabiliyorsunuz.

Yerel SEO Hizmeti hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.