Reklam Nedir? Reklam Yönetim Sistemi – İnternet Reklamları yada reklamcılığı kategorilerinde kullanılan reklam stillerini yakından tanıtın. Dijital reklam mecraları ve fijital reklam sistemleri ile firmanızı markanızı geliştirebilirsiniz.

Reklam Nedir?

Reklam, ürünün,şirketin,yada bireyin,marka ve bilinirliğini artıran sistemlerin temelleridir. Aslında Reklam marka olmaktır. Marka satmaktır, Bireyin marka yada ünlü olması dijital yada fiziki anlamda halka duyurulmasıdır. Birey yada insanların olmadığı sistemde marka kendini göstermez. Aslında Marka insanlar içindir.

Neden Reklam Yapmalıyız?

Reklam, Sizlerin kar marjını yükseltme, satışları artırma, firmayı ve ürünü duyurmak için olmazsa olmaz etkenlerden birisidir. Yahudi Atasözü derki , Paranızın %90 gelirini reklam için harcayın. ve bu konuda haklılar, geri kalan %10 ile Yahudi markaları dünyayı yönetecek güce sahiptir.

Etkileyici Reklam tekniklerinin başında viral reklam sistemleri gelir, yani televizyon reklamları, örneğin TV8 de 5 saniyelik bir reklam geçebilir, ve ürünü markayı milyonlarca kitleye duyurabilirsiniz. Eğer bütçeniz viral reklamlar için uygun değil ise, Sosyal Medya – İnternet Reklam ağlarını kullanarak marka olabilirsiniz.

Örneğin Google Adwords Görsel Reklam ağını kullanarak marka haline gelen trendyol – markafoni – limango gibi firmalar bu sayede marka olmayı başaran bir kaç örnek firmalardan bir kaçıdır.

Reklam Ağında Google ‘ın gücünü keşfedin

Ürünü yada markayı tanıtmak için bütçeniz kadar reklam ve duyuru yapabileceğiniz Google in reklam ağları Mevcuttur. Google arama ağında çıkan reklamlar, görsel reklamlar, alış veriş reklamları gibi bir çok seçenek sayesinde marka ve bilinirliğinizi artırabilirsiniz.

Sosyal Medya Reklamlarını Atlamayın

Google Reklam ağından ziyade sosyal medya  ( Facebook – Twitter – Instagram – Linkedin ) gibi toplamda 27 etkili sosyal medya reklam platformlarını kullanabilirsiniz. Reklam sistemlerini doğru kullandığınızda ciddi oranda geri dönüş alabilirsiniz.

Örneğin broşür bastırdığınızı düşünün, 5 bin broşürün maliyeli en düşük 300 tl dahi olsa, geri ulaşabileceğiz kitle sayısı 1000 kişiyi geçmeyecektir. Ancak sadece 100 TL ile Facebook reklamı geçerseniz tam 80.000 etkili kişiye ulaşabilirsiniz. Üstelik marka ve ürününüz ile ilgilenen gerçekten ihtiyaç duyan tam 80.000 kişi, üstelik sadece 100 tl ye. Sizce hangisi daha karlı olur?

Hangi Sosyal Medya Aracı daha etkilidir?

Bu sorunun cevabı markanız yada ürürünüz ile ilgilidir. Son zamanlarda yapılan araştırmalar instagram reklamlarının daha etkili olduğunu kanıtlar nitelikle ancak, Reklam uzun vadede marka ve bilinirliği artırdığı için kullanabileceğiz bütün sosyal medya araçlarında reklam geçmeyi deneyebilirsiniz.

Ürün satmak için optimize ve araştırmalar google alışveriş reklamlarına işaret etmektedir. Anında müşteri odaklı ciddi geri dönüşler alabilirsiniz.  2020 de kullanılan İnteraktif Medya Reklam Kanalları Nelerdir sorusuna gelince :

Youtube – Facebook – Twitter – Tv – Google – Yandex reklam ağları

Yandex reklam ağından geri dönüş alabilir miyiz?

Google, Türkiye de %90 oranında pazar payına sahip ise, yandex %30 oranında bir pazar payına sahiptir. Aslında reklam kitle olarak sizin nereden marka ve bilinirliğinizin artacağını bilemezsiniz. Bunun için çeşitli analizler yapabilirsiniz. Örneğin çok iyi bir E Ticaret sitesine sahip olabilirsiniz. En etkili satış alma yöntemi,adwords reklamları facebook derken belki de sıfır geri dönüş alırsınız. Bu durumda yeniden pazarlama olasılığını gözden geçirmelisiniz. Bu sistemde Yandex Reklam sisteminde oldukça etken ve kullanım oranı gerçekten yüksek bir kapasiteye sahiptir.

Google Yandex Bing Yahoo Arama Motorlarında Doğal ve Ücretsiz Reklam

Google ve diğer arama motorlarında ücretsiz ilk sayfada sürekli kaldığınızı düşünün, elbette marka ve imajı geliştirmek için belli bir harcama yapmak zorundasınız, ancak paranız sonsuza kadar reklam geçmeye yetmeyecektir. Bu yüzden Google aramalarında başta olmak üzere diğer arama motorlarında da marka ve ürününüz kelimede ilk sayfada reklamsız olarak çıkması size uzun vadede daha kar getirecektir. İşte Bu sistemin adı ise SEO dur, yani reklamların bittiği yerde SEO devreye girer, Markalaşma sürecinde öyle bir yol izlemelisiniz ki, marka oluştururken bile SEO ya yatırım yapmalısınız.

Reklam Yönetim sistemi ile ücretsiz hazırladığımız aşama aşama neler yapmanız gerektiğini anlatan dijital bir PDF hazırladık. Bizimle iletişime geçerek bunu talep edebilirsiniz. Uyguladığınızda marka ve bilinirliğinizin arttığını göreceksiniz.

PDF İçeriği :

  1. Ücretsiz Reklam Ağları
  2. Sosyal Medya Reklam Yönetimi
  3. Google Reklamları
  4. Yandex Reklamları
  5. Markamı yada ismimi nasıl trend yapabilirim?
  6. Dijital Reklam Ağları
  7. Youtube Reklam Ağı
  8. SEO için Reklam Deneyimi

Reklam Ağları ile İlgili sık sorulan sorular ?

Reklam ve Pazarlama nedir?

Reklam Yönetimi Nedir?

Reklam amacı nedir?

Dijital reklam ne demek?

hepsinin cevabını hazırladığımız PDF de bulabileceksiniz. Reklam hayatınızda başarılar dileriz.