SEO çalışmalarında size yol gösterecek, web sitenizin eksiklerini ve hız oranından tutunda mobil uyumluluk testine kadar eşlik edecek araçları sizler için Listeledik.

Atla deve değil ya bir kaç araç işte demeyin, çıplak gözle göremeyeceğiniz ince detayları sizler için analiz eder, zorlu hava koşullarında dahi sizi ve web sitenizi asla yarı yolda bırakmaz. Sözü sakız gibi uzatmanın sizi lafla boğmanın gereği yok, işte o altın değerinde ki araçlar.

Google Page Speed
Web sitenizi boğan gereksiz eklentileri ve normal boyutundan daha fazla büyük ölçüde kullandığınız resimleri sizler için bulur, hatta size optimize edilmiş olarak geri sunar. Masa üstü ve Mobil Hız testini bu araç sayesinde öğrenilirsiniz.

Web Master Tools ( Site Yöneticisi araçları )
Bu araç adeta web sitenizin içini okur, sitede bulunamayan sayfaları listeler, mobil hataları söyler, hangi kelimeden kaç kişi web sitenizi ziyaret etmiş onları dahi analiz eder. Olmazsa olmaz SEO Araçlarından birisidir.

Ahrefs Hesabı Edinin

Backlink Search Site Kırık Linkler ( Broken Backlink ) yada Silinen Linkleri Tespit etmek için En iyi araçlardan bir tanesi Ahrefs SEO Tools dur. Haftalık Çok cuzi ücretle sahip olabilirsiniz.

Google Web Master Tools Manuel İşlemler

Mutlaka web Sitenizi Google Web Master Tools işlem kaydını yapın. Manuel işlemler kısmından web sitenizin spama uğrayıp uğramadını kontrol edin. 

Sosyal Medya Hesapları Pahalı Değildir.

Eğer Web Sitesine Hit Çekmek İstiyorsanız Mutlaka Sosyal Medya Araçlarını Kullanın. Web Sitenizin Sosyal Medya hesaplarını Aktif ederek düzenli paylaşımlarda Bulunun. .

Düzenli içerik girmeyi unutmayın

Google Botları Web Sitenizi Düzenli olarak tarar mutlaka düzenli olarak içerik girin, mutlaka sitenizi besleyin, Botlar web sitenize geldiğinde yeni içerikler ve konular bulmasına yardımcı olun.

SEO Teknikleri ve SEO da Kullanılan Yöntemler

Site içi SEO Teknikleri On Page SEO Sayfanın title ( başlık ) açıklama ( despriction ) Alanlarını girin, Web Sitenin ne iş yaptığını google a bu şekilde bildirmiş olursunuz. Sitenizin Hız Optimizasyonu için gtmetrix yada google page speed araçlarını kullanın. Sitenizden dışarıya giden bağlantıları Dofollow dan Nofollow a çekin. Responsive Tasarıma özen gösterin.

Site Dışı SEO Off Page SEO Teknikleri : Site Dışı SEO Çalışmasında web sitenizin Sosyal Medya hesaplarını açın, web sitenizi Web master Google Search console ayarlarını yapın. Sadece Google değil, Yandex, Bing,Yahoo gibi arama motorlarına Mutlaka kayıt ettirin. Eğer Dış SEO tekniği ile ilgili uzman bir bilginiz yoksa, kesinlikle sistemi bozacak işlemlerden uzak durun.

  • Hız Testi: Google Page Speed – Gtmetrix.
  • Mobil Uyumluluk Testi: Google Mobil Uyumluluk Testi
  • Yapısal veri test aracı: Google Yapısal veri test aracı
  • Backlink Search: neilpatel
  • Web Master Tools: Google Site Yöneticisi Araçları
  • Google Analistik: Google Hit ve Hangi cihazdan girildiğini öğrenebilirsiniz.