Bilinmeyen SEO Teknikleri Nedir? Bilinmeyen SEO Teknikleri ve Yöntemleri Nelerdir?

Backlink almak herkesin bildiği ve uyguladığı yöntemlerin başında gelir, hatta bir çok kişi Backlink alarak sitenin Google Yandex Bing gibi arama motorlarında ilk sıralara geleceğine inanır, bu yöntem kesinlikle eskiden kalan bir yöntemdir. Hatta web sitelerine alakalı ve alakasız Anahtar kelimelerle doldurarak ilk sıraya geleceğini düşünen kitle hala mevcut. Ancak Google panda ve penguen güncellemesinden sonra ve yapay zeka arama ağına katıldığından beri bu yöntem değişti. Elbette bu Backlink almayacağınız anlamına gelmez. Ancak Google algoritması ve Google açıklamasına göre, web sitenizi Google search console dizinine eklemekten başka bir şey yapmayın ifadesi kullanır.

Yani kısaca Backlink aldığınız kadar almamak da SEO nun temel teknikleri başında gelir. Google web sitenizi Sandbox dediğimiz bir nevi spama uğrattığında bunların başında sitenize çok fazla yapay Backlink aldığınız içindir. Peki yapay backlink nedir? en çok hangi alanlarda karşımıza çıkar, Yapay Backlink ücretli alınan ve kendini açıkça gösteren bir Link inşaasıdır. Genelde Google News Kayıtlı sitelerden satın alınan ve sürekli dofollow olarak Link çıkışı verilen bu bağlantılar ilerde sizi spama uğratabilir.

Peki bu aldığınız Backlinklerin yararlı mı zararlı mı olduğunu nereden bilebilirsiniz. Bunun için bir çok ücretli ve ücretsiz SEO araçları vardır. Benim size önerebileceğim en iyi araç semrush SEO Tools dur, Aldığınız Backlinklerin toksit ( zararlı ) değerlerini ayrı bir liste olarak sunan ve size ret etmenizi tavsiye eden bir yapıya sahiptir.

kısaca Backlink almamak yada alınan Linkleri temizlemek size ayrı bir avantaj katacaktır.

Bilinmeyen ve ülkemizde çok fazla kullanılmayan çalışmalardan bir tanesi ise, Google dan Backlink almaktır. Eskiden google plus vardı ancak Google bu hizmete son verdi. Bunun yanı sıra google dan Backlink alabileceğiniz bir kaç sistem mevcuttur. Örneğin Web sitenizin Mobil Uygulamasını yaptırarak google play store dan Backlink alabilirsiniz. Ayrıca sites.google.com da bir web şablonu oluşturarak Link alabilirsiniz. Google dan Backlink almak diğer sitelerden Backlink almaktan daha iyidir.

Hedefiniz google aramalarında ilk sayfa ilk sıralara çıkmak ise, bunu tetiklemek için Yandex arama motoru ağına katılarak tetikleyebilirsiniz. Yapmanız gereken ise, web sitenizi Yandex web master tools ve yandex metrica araçlarına kayıt olmak.

Yandex de ilk sıraya gelmek için Backlink den ziyade doğal hit alarak bunu yapabilirsiniz. Aynı olay diğer arama motoru olan Bing ve Yahoo için de geçerlidir. Aslında bir nevi google içinde geçerlidir. Bunu test etmiş ve uygulamış olan Elit SEO, Google Benim işletmeme Kayıt ettiği bir web sitesi ile test etmiştir. Google Haritalar üzerinden gelen Doğal Hit, henüz çok yeni kayıt edilmiş web sitesini ilk sayfaya getirdiğini görmüş olduk. Üstelik sıfır Backlink sayesinde bunu yaptığına şahit olduk.

Bir çok Web Master Forum sitelerinde Backlink artık yalan mı? Backlink değeri bitti mi gibi son dönemlerde sıkça konu açılmaktadır.

Backlink son dönemde çalışmalara etki etmeyen ve büyük ölçüde zarar veren bir SEO çalışması haline geldi. Bunun yanı sora sosyal medya paylaşımları ve içeriklere değer veren siteler daha ön planda tutulur haline geldi.

Şimdiye kadar dış SEO ve Backlink üzerinde durduk. Ayrıca, bir çok kitlenin bilmediği yada bildiği halde kullanmadığı yapısal veri test aracıdır. Google aramalarına yapısal veri test aracı yazarak ilgili test sayfasına ulaşabilirsiniz. Burada web site ürünler gibi web sitenizin yapısı ile alakalı içerikleri doldurmanızı şiddetle tavsiye ederiz. Yapısal veri kurulu site ile kurulmamış site arasında ciddi fark vardır. Bu test sizi google aramalarında ilk sayfaya getirecektir.

Site içi SEO çalışmasına, site dışı SEO ( Backlink – Paylaşım )  dan daha fazla değer vermelisiniz. Başlıklar açıklamalar AMP ayarları site haritası web master tools kaydı, analistik gibi araçları olabildiğince sık sık kullanmalısınız.

SEO Eklentisi olarak uzun süredir, All in one seo,yoast kullanan birisi olarak Rank math seo eklentisine geçmenizi öneririm, tamamen ücretsiz olmasına rağmen bir çok ücretli araçta dahi olmayan çok geniş özelliklere sahip bir eklentidir.