Backlink Nedir? Backlink çalışması nasıl yapılır? Google aramalarında trend olmuş, SEO konusunda en çok sorulan soruların başında gelmektedir. SEO Nedir Hariç tabi ki, Backlink, web sitenize aldığınız Bağlantılar anlamına gelmektedir. Yani sosyal medya ( facebook – twitter – Linkedin ) yada sektörünüz ile ilgili yada ilgisiz diğer web sitelerin size Link ( Bağlantı vermesi işlemidir. ) Google algoritma güncellemesi öncesinde Backlink çalışmalarına ciddi önem vermekteydi, ancak yapay zeka güncellemesinden sonra son dönemde Backlink çalışmasının değeri git gide azalmış oldu.

Nasıl Backlink alabiliriz?

Backlink çalışması google seo kriterlerine göre doğal alınması gereken bir işlemdir, yani sizin para ile satın almanızdan ziyade diğer web sitelerinin sizden övgü ile bahseden ve sizi referans olarak gösteren bağlantılar daha değerli hale gelmiştir. Kısaca Backlink alırken otoriter sitelerin tercih edilmesi web siteniz için önemlidir.

Yararlı yada zararlı backlinkler nasıl anlaşılır?

Bunun için ücretli yada ücretsiz bir çok araç mevcuttur. domain değeri yüksek siteleri gösteren Ahrefs,moz, semrush gibi araçları deneme süresi satın alarak kullanabilirsiniz. Ücretsiz araç için seoreviewtools.com aracını kullanabilirsiniz.