Google’da Arayın veya url yazın : Google açıklamalarında en sık rastladığımız terimlerden birisidir. Google’da Arayın veya url yazın, Google Arama sistemleri Anahtar kelime ile yada belirli sitelerin taranması ile çalışan bir arama motorudur. Google da arayın : herhangi bir terim yada kelime girerek arama yapabiliyorsunuz.

veya url yazın : gitmek istediğiniz sitenin tam linkini yazarak bir arama gerçekleştirebilirsiniz.

Google’da Arayın veya url yazın

Google çalışma sistemleri ile ilgili detaylı bilgi için Arama motorları nasıl çalışır  Parent topic olarak da geçen varyantlarda google’da arama yapın veya bir url yazın kısmına Google da tarama yapıldı ise, bu sonuna ulaşabilirsiniz. Ancak site henüz yeni ise ve google tarama yapmadı ise, bu sonuna hemen ulaşamazsanız, ilgili site size ait ise, Google search console aracını kullanarak, web sitenizi google dizinlerine eklemek için istekte bulunabilirsiniz.

Google Arama Trendleri – Google Ülke bazlı yada Türkiye  genelinde gündemde olan kelime yada konuları Google trends başlığı altında bir toplama yapar, gündemde en çok arananları Google trends kısmından öğrenebilirsiniz.

Web Siteniz Google Aramalarında Çıkmıyorsa bir sorun var demektir

Web Siteniz Google aramalarına eklemenize rağmen çıkmıyorsa bir sorun var demektir. Bu yüzden Profesyonel bir SEO Uzmanına danışmanızı öneririz,  Paniğe gerek yok ciddi bir sorun olsa da çözülmeyecek bir sorun değildir,

Aramalarda sürekli çıkmak için Site haritası – site hızı gibi konular Sizi listeye alması için gerekli işlemlerdir. ( SEO )