WordPress SEO – SEO çalışmalarında Türkiye de ve dünyada en çok kullanılan CMS yazılımlardan bir tanesi wordpressdir. Bazı forum sitelerinde ( gerek R10 gerekse wmaracinda, WordPress ile ilgili bir çok kategori ve içerik bulabilirsiniz. Bunun sebebi ise yazılım ve kodlama açık kaynak olması hızlı ve stabil bir şekilde kurulum yapıabilmesidir. Hatta gerek cpanel de gerekse plesk panel gibi Hostinglerde kullanılan araçlarda bile otomatik kurulum olarak kısmında WordPress yer almaktadır.

Eğer Google arama motorlarında ve hatta diğer arama motorlarında ilk sayfalarda yer almak isterseniz WordPress kesinlikle ilk tercihiniz olmalı, Bu basit bir söylemden ziyade gerçekten test edilen ve araştırma yapılarak söylenmiş bir sözdür.

Gerek Kurumsal web sitelerinde gerekse bireysel blog sayfalarında bile kullanılan WordPress, ecommerce yazılımları ile de son yılların en çok tercih edilen E Ticaret sitelerinden birisi haline gelmiştir.

Mutlaka duymuşsunuzdur, WordPress iyidir hoşdur, ancak ”güvenlik konusunda ciddi sorunları vardır” cümlesini.. Kırılmayacak ağ sızılmayacak network yoktur. cümlesini hatırlamanızı isterim. Php – Asp ile tasarlanan ve kodlanan siteler bile ddos attack ile hacklanıp sızma işlemleri yapılabilmektedir.

Eğer güçlü bir sunucu kullanır,Wordpress in en son sürümünü ve eklentileri takip ederek güncellerseniz ciddi bir saldırı ile karşılaşmazsınız.

örneğin https://www.whitehouse.gov/ yani amerikanın resmi Beyaz saray sitesi bile WordPress ile hazırlanan bir sitedir. Dünyada bir çok meşhur web siteleri WordPress CMS sistemini kullanır.

SEO açısından tercih edilmesinin en büyük sebebi ise, Google in bazı SEO kriterlerine uymasından kaynaklanmaktadır.

Pingleme özelliği sayesinde girdiğiniz içerikler, diğer yazılımlara göre daha hızlı index almasına sebep olur.

Google page speed ayarları ve amp gibi son dönemlerde google tarafından güncellenen yazılımları wordpress ile bir kaç dakika içerisinde yapabilirsiniz.