Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır ? Güncel Anahtar kelime analiz araçları, arama motorları başta google,bing,yahoo,yandex  için uygun optimize edilmesi, sitenizin belirli Google arama sonuçlarının ilk sayfada çıkacağından emin olabilirsiniz. Bu süreç anahtar kelime araştırması ile başlar. örneğin Web sitenizi hazırladınız,ve anahtar kelimenizin aranma oranı oldukça yüksek, SD ( SEO difficult ) değeri oldukça yüksek yani zor kelimeden başlamaktan ise, SEO değeri düşük aranma oranı oldukça yüksek kelimeleri tercih edebilirsiniz. Bunun için Neilpatel aracı tam size göre.

Burada ” çiçek siparişi” kelimesi SD değeri, 52 yani seo kasarsanız başarı olma ihtimaliniz %50 den az, Ancak Ancak çiçek siparişi nasıl verilir, gibi varyant kelimeleri seçerseniz, başarılı olma ihtimaliniz oldukça yüksek.

Eğer bir SEO uzmanı değilseniz, anahtar kelime araştırma  fikri size zor gelebilir. Yeni gelenler için zor bir görev olabilir, ancak anahtar kelime araştırma Gözden kaçırılmaması gereken herhangi bir SEO stratejisi aynı zamanda ilk adımdır. Bunu nasıl düzgün yapacağınızı öğrendikten sonra, aslında o kadar da zor değil ve hatta eğlenceli olarak kabul edebilirsiniz.

Anahtar Kelime Araştırmasını gerek site içinde kullanılan makaleler, gerekse dış SEO off page kısmında kullanmak için etkili bir yöntemdir. Keyword Research Anahtar Kelime Araştırma yöntemi 2020 seo kavramında en etkili SEO yöntemleri arasında yer almaktadır. SEO | Kurumsal SEO | Reklam Yazılım Tasarım – Elit SEO