E Ticaret Sitelerinde SEO Konusuna geçmeden önce internette sıkça sorulan bir soru gündemde, soru şudur Hangi e ticaret paketini kullanmalıyım cevap basittir, Hiç Birisi, çünkü hazır paketler bir noktada size öyle sorunlar çıkartacak ki, geçmez olaydım almaz olaydım diye kafayı yedirir. Bu nedenle firmanıza özgü kontrollerin tamamen sizde olduğu bir sisteme sahip olmanızdır. Malın Kötüsü olsun ama sizin olsun.

E Ticaret Paketi Seçerken Mutlaka ince Eleyip Sık dokuyun

Basit bir örnek verecek olursak, hummalı bir çalışmanız var, SEO – Adwords reklamları sosyal medya da reklam ancak ne kadar uğraşırsanız uğraşın istediğiniz verimi elde edemiyor musunuz? Çünkü insanlar hızlı ve basit bir şekilde sepete ekleyip tonlarca bilgi doldurmadan ürünü satın almak istiyorlar.

E Ticaretin en büyük özelliği Nedir?

Müşteri deneyimi ve araştırmalara insanlar Bir E ticaret yani internetten ürün alırken web sitenin güvenliğine dikkat eder. SSL Sertifikası, Hızlı açılması, iletişim hakkımızda ve ürünlerin orjinal olup olmadıklarına dikkat ederler, Bunların SEO ile ilgisi nedir demeyin, SEO – Google söylemine göre,kullanıcıya hitap etmeli ve isteklerine cevap vermelidir.

E Ticarette En çok kullanılan Reklam Sistemleri

Google Normal Adwords yani aramalarda önce çıkan reklam stilidir. Ancak Daha bir satış için kullanmanız gereken Merchant center yani görsel reklam ile sunulan reklam çıkma sistemidir. Google Görsel reklam ile çok cuzi miktarlarla daha fazla verim alabilirsiniz. Mutlaka deneyin, XML Yapısı ve otomatik ürün listesi ile Google Adwords Ürün reklamları tam size göre

E Ticarette En Temel SEO Mantığı

E Ticaret Sisteminde En Temel Mantık Basittir. Ürünler Kategoriler  menüler SEO URL Link Şemasına göre Listelenmelidir. Örneğin hemengelsin.com/beyaz-tisort gibi tam olarak ne sattığınızı belirten bir Link yapısı inşaa edin. Link yapısında saçma sapan işaret yada rakam bulundurmayın.

En Çok Kullanılan SEO Tekniği

E Ticaret Siteleri Belli başlı anahtar kelimeye SEO kasmak yerine genel SEO kavramı dediğimiz Ürün ve Kategorilere etki edecek çalışma ile SEO çalışması yapmalıdır. Zaten tek tek anahtar kelimeye SEO kassanız hem zaman hemde nakit yetmez. Bu yüzden sitenin Geneline etki edecek SEO çalışması yapmanız sizler için daha karlı olacaktır.

  • E Ticaret SEO Aracı: Neilpatel.com
  • Google Yapısal veri Aracı: Rich Snippet Product kısmı E Ticaret siteleri içindir
  • E Ticaret Mobil Uyumu: E Ticaret Paketiniz Mutlaka Mobil Uyumlu Olsun
  • Ürün Açıklama Kısımları: Tam Bilgi veren ve doyurucu bir Yazı kullanın
  • Destek: Kullanıcıları Uzun süre web sitenizde tutmak için canlı destek kurun
  • Fiyat Sistemi: Fiyatlar Türk Halkının tek kuralıdır.