Jetgilleri herkesin tutku ile izlediğinden hiç şüphemiz yoktur, çocukluğumuzun vazgeçilmez çizgi filmi olan Jetgiller 1962’den 1963 yılına kadar pazar günleri ABC Kanalında gösterilmeye başlanmıştır. O zaman sadece gülmek eğlenmek ve hatta kahkaka atmak için izlediğimiz çizgi film, aslında gelecekte planlanan bir çok hayal ürününü sergilemiş olabilir mi? Örneğin taa 1980 de izlediğimiz Jetgillerin bir bölümünde, Günümüzde sıkça kullandığınız, yürüyen merdiveni, hatta akıllı telefonu siriyi, süper bilgisayarı ve temizlik robotlarının 1980 lerde ekrana çıkmasını, ve şuan günümüzde bütün bunların gerçekleşmesine şaşırdınız mı?

bence açın youtube dan bir jetgiller bölümünü bir daha izleyin, Emin olun geleceğin arama motorundan uzayından ve uçan arabalardan bir çok sistemin, günümüze uyarlandığı ve hala uyarlanmayan onca teknolojinin var olduğunu göreceksiniz.

Hanna-Barbera tarafından kaleme alınan jetgiller, elbette bu söylediklerimizden bir habersiz bir çizgi roman yazmış olabilirler, Hayal ürünüdür, ancak inanıyoruz ki bir çok teknoloji günümüzde hayal ürünü olarak tasarlanmadı mı? Bir SEO çalışanı olarak beni en çok etkileyen ise, google tarafından son dönemde geliştirilen ve akıllı telefonlarda kullanılmaya başlayan sesli arama oldu. Ancak bu teknoloji yıllar önce jetgiller tarafından icat edilmişti.

Mutlaka izlemeye devam edin. Orada bir yerlerde Amerikan Başkanı Trump ı göreceksiniz, üstelik elinde çok üst bir silah tutarak dünyayı yok edecek bir güçte, eminim bunlar ilerleyen dönemde yaşanmaz, ancak bir çok izlediğim bölümde her şeyin uyarlandığını görmek bu senaryonun da bir gün gerçekleşeceğini göstermektedir.

Hatta Jetgiller de öyle teknolojiler gördüm ki, sadece 3 bölümünde günümüzde ne varsa uyarlanmış ve aktif olarak kullandığımız teknolojilerdir. SEO açısından bana ilham kaynağı veren bir Dizi filmdir.

Birde şimdi çizgi film dışında sadece teknolojinin nereden nereye geldiğini anlamak ve görmek için izleyin derim.

iyi seyirler…