Yandex zen nedir? Yandex Zen Ayarları Nasıl Yapılır? günümüzde bir çok kişi google news kaydı yapmak için uğraşır. Google News, google da aradığınız bir metnin haberler kısmında çıktığı alandır. ve Google News kaydı yaptığınızda binlerce kişi haberler kısmından sizleri görür ve okuma oranınız artar. Ancak Google news başvuruları son derece zahmetli ve detay gerektiren bir işlemdir. Atla deve değil elbette, Ancak neden alternatif kanallara yönelmiyorsunuz.? yada Google bir arama motoru ancak Yandex i neden es geçiyoruz.

Sizlere Bu yüzden Yandex Zen kaydının nasıl yapılacağını anlatmak istiyoruz. Üstelik Yandex Zen üzerinden para da kazabilirsiniz. Yandex Zen bir Blog sayfasına benzer, bir kanal oluşturur ve kanala isim verirsiniz. Orada metinler yazılar videolar paylaşarak Milyonlara hitap edebilirsiniz. Açıkça söylemek gerekir ise, Google News den ziyade Yandex Zen i tercih ederim, zira Yandex Zen in paneli o kadar gelişmiş ki, kaç kişi okudu, kaç kişi gördü gibi detaylı bir Analiz kısmı ve algoritma kısmı dahi var.

Ayrıca harici web sitenizi Yandex Zen Kısmına da bağlayabilirsiniz. Böylece web sitenize yani blog sayfanıza eklediğiniz metinler otomatik ZEN de gösterilmeye başlayacaktır. Ancak tek sorun, Yandex zen de üyelik açtığınızda sizden 3 adet Orjinal kopya olmayan içerik ister, 3 adet ve daha fazla yayın girdiğinizde okuma oranı 7000 olduğunda artık harici bir Web sitenizi ve Yandex zen den para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yandex ZEN e kayıt Nasıl Olunur?

Zen kaydı için mutlaka yandex.com uzantılı bir mail adresi almalısınız, ayrıca 7000 adet okuma olduğunda ağlamak istediğiniz web sitenizi Yandex Metrica ve webmaster tools kayıtlarını yapıyorsunuz. Bu kısımları es geçmeden mutlaka yapınız.

evde bilgisayar başında vakit geçirenler için ve evden para kazanmak isteyenler için Yandex ZEN muhteşem bir gelir kaynağı olacaktır. Özellikle yazı yazmayı seven kadınlar için harika bir gelir elde edebilirsiniz. Ancak önerimiz mutlaka güzel hazırlanmış bir web sitesine ( blog sitesi) ihtiyaç olacaktır.

Metrica ve webmaster tools kaydını yaptıktan sonra,  https://zen.yandex.com.tr/ bu adresten oturum açıyorsunuz, Karşınıza Rusça bir sayfa gelebilir paniğe gerek yok, Sağ click ile Türkçe seçimi yaparak ilerleyebilirsiniz.

Profil ayarlarınızı ve metinleri ekledikten sonra tek yapılması gereken 3-4 adet makale girmek ve bunları sosyal medya araçlarında paylaşmak olacaktır. 7000 kişi okuduğu anda artık para kazanmaya ve yandex zen kısmına harici bir web sitesini ekleme hakkınız olacak. Ancak Dikkat edin. Okuma saniyesi 40 saniyenin altında olursa okunmadı sayılır.

Okuma yada video izleme kısmını hileli yada hit programları ile yapmaya kalkmayın, zira Algoritma kısmı 6 farklı sistem ile çalışmaktadır. Bu yüzden ban yemek kaçınılmaz olur.

Yandex ZEN ile ilgili sorularınız yada takıldığınız kısım olur ise destek almaktan çekinmeyiniz.