Sosyal Medya Yönetimi web sitenizin markanızın bilinirliğini artırmak için kullanılan en etkili reklam araçlarından birisidir. Doğru analiz edilip ayarlandığında ciddi geri dönüşler elde edersiniz. Sosyal Medya Yönetimi kısmında en çok kullanılan araçların başında Facebook Reklamları ve paylaşımları – İnstagram reklamları ve Twitter, Linkedin, Mix.com gibi bir çok araç ile marka bilinirliğini artırmak için kullanılır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya yönetiminde dikkat edilmesi gereken kuralların başında, doğru kitleye ve hedefe ulaşabilmek için doğru analizler yapmalısınız. Yanlış analiz ve reklamlar size bir şey katmayacağını maddi giderken başka bir külfet getirmez, ancak iyi analiz edilerek hazırlanan Sosyal medya reklamlarında ciddi kar elde edersiniz.

Sosyal Medya yönetimi yapacak uzmanları araştırırken daha önce yapılan çalışmaların referanslarını talep edebilirsiniz. Ayrıca ne tür analiz işlemleri yapacağına dair genel bir bilgi talep edebilirsiniz.

Unutmayın! iyi bir Sosyal Medya Yönetimi Sizi Marka Yapar.

 

Sosyal Medya Asistanı

Sosyal Medya Asistanı Hedef ve kitlelerini en iyi şekilde analiz ederek firmanızın en iyi şekilde geri dönüş almasını sağlar, Eğer bireysel yada kurumsal bir Sosyal Medya Asistanı olmaya karar verirseniz. Netvibes dediğimiz araç size faydalı olabilir. Sosyal Medya paylaşımların ayarlanması ve yönetilmesi konusunda iyi bir asistan size yol gösterecektir. Sosyal Medya danışmanlığı için kullanılan araçların analiz konusunda size Netvibes in yanı sıra neilpatel yardımcı olacaktır.

Sosyal Medya Uygulamaları ve Hesapları

Türkiye de dünyada en çok kullanılan Sosyal Medya Uygulama ve hesaplar hangileridir?

Facebook – Alexa dünya sıralamasına göre şuan en çok ziyaret Sosyal medya özelliğini koruyor. hemen ardından İnstagram ve Twitter aynı oranda ziyaret edilse de zaman zaman Twitter, 2. sırada kalmayı başarıyor. Ancak bu hesaplar en çok bilinen Sosyal medya Hesaplarıdır. Bunların yanı sıra aslında sizi marka yapacak,ancak pek bilinmeyen sosyal medya hesaplarını da inceleyelim.

Örneğin Mix.com web sitenizi yada blog adresinizi paylaşabileceğiniz, Mix adresi ziyaret edilen sosyal medya hesaplarının başında gelir, Linkedin Business iş modeli grubunda olsa da en etkili geri dönüş alabileceğiniz Sosyal Medya Hesapları arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya ile ilgili kendinizi geliştirmek yada bu konuda uzman olmak isterseniz, Mutlaka bu terimlere göz atmalısınız.

sosyal medya pazarlama – sosyal medya ikonları – sosyal medya fenomenleri ve Antalya sosyal medya